Власне кормовиробництво – основа ефективного ведення тваринницької галузі

Все більше українських фермерів шукають шляхи здешевлення своєї продукції, не втрачаючи якості. Адже в часи, коли ціни на зернові ростуть, а витрати на корми мають найвищий відсоток з поміж інших потреб, важко залишатись конкурентоспроможними на ринку. Останнім часом ситуація в галузі кормовиробництва України стає дедалі складнішою. Подорожчання кормів, на думку експертів, може призвести до збитковості виробництва м’яса. Тому вкрай важливим зараз є вибір альтернативних методів і рішень, які дадуть змогу в подальшому не тільки заощадити власні кошти, але й зберегти якість та ефективність корму, від якого залежить підвищення продуктивності тварин. Багато підприємств вже переконалися, що вдалим рішенням даного питання є власне кормовиробництво.

З чого почати та як вибрати надійного постачальника обладнання для забезпечення власного господарства якісними кормами? Своїм досвідом з читачами журналу «Корми і Факти» поділилася директор Приватного Підприємства «Біла Каста», Олена Миколаївна Ващенко.

КіФ: Скільки часу ви виготовляєте власний комбікорм, чи є вже певні розрахунки економіки?

О.В.: Власний комбікорм ми виготовляємо вже більше двох місяців, термін ще не такий великий, але навіть за цей час ми переконалися, що власне кормовиробництво вигідніше.

За нашими підрахунками собівартість продукції зменшилася приблизно на 30%. Це при тому, що ми використовуємо лише частину своєї сировини, а іншу частину зернових та преміксову групу закуповуємо. Наш завод має потужність 3 т/год, цього вистачає, щоб повністю задовольнити потреби нашого господарства та навіть ще залишається, тому можна в перспективі ще й реалізовувати якісний комбікорм.

Це залежить від якості сировини. А тут вже від того, що ви дасте на переробку – те й отримаєте. Основна задача кожного фермера вирощувати продуктивних тварин і птицю, які будуть приносити прибуток. Для досягнення цієї мети годівля повинна бути якісна та збалансована. Тому ми чітко контролюємо всі інгредієнти та технологію виробництва. З власним комбікормовим заводом – це дуже просто.

Для підтвердження всі інгредієнти та вже готові комбікорми ми перевіряємо лабораторно. І можу з упевненістю сказати, що вони нічим не відрізняються від комбікормів великих промислових компаній.

КіФ: Чи є у ваших планах далі розвивати це направлення? Виготовляти комбікорм не лише для себе, але й на продаж?

О.В.:  У цьому напрямку. А далі треба трохи часу. Ринок комбікормів зараз заповнений як великими виробниками, так і малими, зважаючи на їх обсяги виробництва, нам дуже важко конкурувати з ними. І перш, ніж виготовляти високоякісні корми, потрібно розуміти, кому їх можна реалізовувати, тому ми активно працюємо над клієнтською базою, а також маємо в планах зробити ще й свій преміксовий завод по виготовленню продуктів преміксової групи.

КіФ: Ваші очікування виправдались, ви задоволені своїм придбанням?

О.В.: Так, ми дуже задоволені та переконані, що власний комбікормовий завод допоможе нам не лише заощадити на кормах, але й покращити

«Корми і Факти»: Олено Миколаївно, давайте познайомимо наших читачів з вашим підприємством. Які напрямки ви розвиваєте?

Олена Ващенко: Наше підприємство «Біла Каста» займається феркістю може обслуговувати навіть одна людина.

КіФ: Як швидко йшла підготовка і реалізація проєкту будівництва комбікормового заводу?

КіФ: Яким способом ви контролюєте якість виготовленого комбікорму?

О.В.: Звісно, комбікормовий завод – це переробне обладнання. Тому якість готового корму безпосередньо

О.В.: Безумовно кожен господар націлений тільки на подальший розвиток та завжди має в планах збільшити поголів’я, оптимізувати виробництво за всіма сучасними тенденціями.

Ми вже зробили перші кроки в годівлю наших тварин та птиці, дасть змогу стати незалежними від постачальників виробників комбікормів.

КіФ: Дякуємо, що відповіли на наші запитання, бажаємо успіхів в розвитку вашого підприємства.

Фермерством з 2014 року, знаходиться у Вінницькій області, селі Карабелівка. Ми працюємо по трьом напрямкам: рослинництвом, на орендованих землях вирощуємо зернові, утримуємо поголів’я ВРХ української чорно-рябої молочної і червоно-рябої молочної порід та промислове стадо курей-несучок кросів Тетра СЛ та Ломан Браун.

КіФ: Чому Ви вирішили збудувати власний комбікормовий завод?

О.В.: Наше підприємство невеликого масштабу, тому питання зниження собівартості продукції було вкрай важливим, для того, щоб залишатись конкурентоспроможними на ринку. Підвищення цін на комбікорми завдавало великих збитків підприємству, а шукати більш дешевих виробників, означало ризикувати якістю, а також нашкодити продуктивності тварин і птиці, які недоотримають всіх потрібних поживних речовин. Будівництво власного комбікормового заводу було найоптимальнішим рішенням.

КіФ: Якими були критерії при виборі обладнання для будівництва комбікормового заводу?
О.В.: Звісно для нас вкрай важливими були економіка та якість обладнання, далі ми орієнтувались на компактність виробництва, щоб це було організовано, не розкидано по території підприємства, та відповідало потребам нашого господарства по продуктивності. Ми розглядали декілька варіантів виробників комбікормового обладнання та зупинили свій вибір на компанії «Бушхофф», так як мали змогу відвідати та побачити на власні очі, як працюють їхні заводи в Україні. Нас вразила їхня економічність, швидкість монтажних робіт та простота в обслуговуванні, що для виробника теж є дуже важливим, адже чим складніший процес, тим важче потім знайти людину, яка буде працювати з цією технікою. Нам дуже сподобалося, що заводи «Бушхофф» не потребують значних людських втручань

О.В.: Весь процес відбувався дуже швидко відповідно до всіх термінів, прописаних у контракті. Так як будівля вже була готова, тому всі монтажні роботи були виконані за місяць. Хотілося б відмітити професійність монтажної бригади, яка оперативно та якісно установила все обладнання та разом із представником компанії «Бушхофф» з Німеччини провела всі необхідні налаштування програмного забезпечення. За три дні після монтажних робіт завод було запущено.

КіФ: Чи продовжується в подальшому ваша співпраця з компанією «Бушхофф»?

О.В.: Так, наша співпраця на цьому не закінчилась. З одного боку обладнання легке та доступне в обслуговуванні, та бувають різні робочі ситуації, спеціалісти компанії «Бушхофф» завжди на зв’язку, ми можемо звернутися до них з різними питаннями, які вирішуються швидко, чи то в телефонному режимі, чи то в дистанційному, адже німецькі партнери також мають доступ до нашої установки через інтернет. Питання вирішується за 2-3 хвилини